Log in

Log ind med brugernavn og password. Er du medlem af Radikale Venstre, og er det første gang, du skal logge på hjemmesiden, eller kan du ikke huske dit kodeord, så vælg "glemt adgangskode", for at angive et kodeord. Dit brugernavn er din e-mailadresse.

Indtast dit radikale.dk brugernavn
Indtast din adgangskode
Tønder Radikale Venstre

Find din lokale forening

Her finder du en oversigt over de radikale foreninger.
 
Her finder du en oversigt over:
Kommuneforeninger
Storkredse
Regioner


Kommuneforeninger

Albertslund
Formand: Morten Loof Andersen
Kontakt: morten@statskundskaber.dk
Web: albertslund.radikale.dk

Allerød
Formand: Poul Fischer
Kontakt: fischerallerod@webspeed.dk
Web: alleroed.radikale.dk

Assens
Formand: Preben Danielsen
Kontakt: prdan2@gmail.com
Web: Assens.radikale.dk

Ballerup
Formand: Lene Knüppel Andersen
Kontakt: lene.knuppel@gmail.com

Billund
Formand: Hans Jørgen Skriver
Kontakt: hjs@eamv.dk
Web: billund.radikale.dk

Bornholm
Formand: Flemming West
Kontakt: westflemming@yahoo.dk

Brøndby
Formand: Said Mohamed El Idrissi
Kontakt: dias.ks@gmail.com

Brønderslev-Dronninglund
Formand: Frede Hansen
Kontakt: helleogfrede@post.tele.dk

Dragør
Formand: Else Lykke Madsen
Kontakt: langhoigaard@private.dk
Web: dragoer.radikale.dk

Egedal
Formand: Jørgen Guldborg
Kontakt: joergenguldborg@gmail.com
Web: egedal.radikale.dk

Esbjerg/Fanø
Formand: Gitte Reimer
Kontakt: gitte.reimer@mail.dk

Favrskov
Formand: Jørgen Berndt Schjødt-Pedersen
Kontakt: schjoedt.p@gmail.com
Web: favrskov.radikale.dk

Faxe
Formand: Ulf Lindow
Kontakt: ulf@private.dk

Fredensborg
Formand: Tonny Lacomble Nielsen
Kontakt: tonny_nielsen@yahoo.com
Web: fredensborg.radikale.dk

Fredericia
Formand: Kirsten Vad Knudsen
Kontakt: sognemedhj@lyngkirke.dk
Web: fredericia.radikale.dk

Frederiksberg
Formand: Jens-Christian Poulsen
Kontakt: formand.frb@radikale.dk
Web: frederiksberg.radikale.dk

Frederikshavn/Læsø 
Formand: Hugo Andreasen
Kontakt: hugogustav.andreasen@gmail.com

Frederikssund
Formand: Kim Bromberg
Kontakt: kim.bromberg@hotmail.com
Web: frederikssund.radikale.dk

Furesø
Formand: Peter Foldbjerg
Kontakt: peterfoldbjergrv@gmail.com
Web: furesoe.radikale.dk

Faaborg-Midtfyn
Formand: Carsten Hansen
Kontakt: calodema@get2net.dk

Gentofte
Formand: Martin Iversen
Kontakt: martiniversennu@gmail.com
Web: gentofte.radikale.dk

Gladsaxe
Formand: Kristian Erland Jensen
Kontakt: kerland13@gmail.com

Glostrup
Formand: Jørgen Boelskov
Kontakt: j@boelskov.dk
Web: glostrup.radikale.dk

Greve
Formand: Henrik Gliese Pedersen
Kontakt: hgp@henrikgliese.dk
Web: grevesolrod.radikale.dk

Gribskov
Formand: Rasmus Villefrance
Kontakt: rasmus@villefrance.org
Web: gribskov.radikale.dk

Guldborgsund
Formand: Jes V Larsen
Kontakt: jjjjjjr@larsen.mail.dk
Web: lolland-falster.radikale.dk

Haderslev
Formand: Jane Stewart
Kontakt: jane@targettext.dk
Web: haderslev.radikale.dk

Halsnæs
Formand: Niels Bendix Knudsen
Kontakt: nbendix@mail.dk
Web: halsnaes.radikale.dk

Hedensted
Formand: Poul Matthiassen
Kontakt: poul.math@hafnet.dk
Web: www.radikale-hedensted.dk

Helsingør
Formand: Niels Frederiksen
Kontakt: niels.frederiksen55@gmail.com

Herlev
Formand: Gert Bukkjær
Kontakt: gert.bukkjaer@mail.dk
Web: herlev.radikale.dk

Herning
Formand: Jan Bill Henschke
Kontakt: henschke@fiberpost.dk

Hillerød
Formand: Lasse Kjerulff Rasmussen
Kontakt: l.kjerulff@live.dk
Web: hillerod.radikale.dk

Hjørring
Formand: Lene Bjørn Sørensen
Kontakt: lene.bjoern.soerensen@skolekom.dk

Holbæk
Formand: Gunner Nielsen
Kontakt: gunner@post3.tele.dk

Holstebro
Formand: Rasmus Beltofte
Kontakt: rasmus@beltofte.dk
Web: holstebro.radikale.dk

Horsens
Formand: Jakob Schow-Madsen
Kontakt: js@horsensgym.dk
Web: radikale-horsens.dk

Hvidovre
Formand: Susanne Wad Leth
Kontakt: swad@sol.dk
Web: hvidovre.radikale.dk

Høje-Taastrup
Formand: Vivi Holde Laursen
Kontakt: vivi@mikrobloed.dk
Web: taastrup.radikale.dk

Hørsholm
Formand: Anne Weinkouff
Kontakt: gbaw@gyldendal.dk
Web: hoersholm.radikale.dk

Ikast-Brande
Formand: Gitte Slejborg Nielsen
Kontakt: slejborg@hotmail.com

Ishøj
Formand: Said Mohamed El Idrissi
Kontakt: dias.ks@gmail.com

Jammerbugt
Formand: Sonja Hejselbæk
Kontakt: hejboy@stofanet.dk
Web: jammerbugt.radikale.dk

Kalundborg
Formand: Hans Munk
Kontakt: hans@munk.mail.dk
Web: kalundborg.radikale.dk

Kolding
Formand: Bo Skibelund
Kontakt: bs@kolding-gym.dk
Web: kolding.radikale.dk

Kerteminde
Formand: Emil Dyred
Kontakt: emil@dyred.dk
Web: kerteminde.radikale.dk

København
Formand: Bo Nissen Knudsen
Kontakt: bo@nissenknudsen.dk
Web: www.radikalehovedstaden.dk

Køge
Formand: Søren Gommesen
Kontakt: soeren@gommesen.dk
Web: koege.radikale.dk

Langeland
Formand: Hans-Christian Rasmussen
Kontakt: hcrasmussen@mydsl.dk

Lejre
Formand: Hans Jørgen Larsen
Kontakt: lychlarsen@hotmail.com
Web: lejre.radikale.dk

Lemvig
Formand: Anna Maria Hoornenborg
Kontakt: mie.hoornenborg@gmail.com

Lolland
Formand: Jes V. Larsen
Kontakt: jjjjjjr@larsen.mail.dk
Web:lolland-falster.radikale.dk

Lyngby-Taarbæk
Formand: Karoline Geneser
Kontakt: geneser@hotmail.com
Web: lyngby-taarbaek.radikale.dk

Mariagerfjord
Formand: Claus Lildholdt Jacobsen
Kontakt: ardensvom@sport.dk
Web: mariagerfjord.radikale.dk

Middelfart
Formand: Helle Abildgaard Mortensen
Kontakt: hamibc@gmail.com
Web: middelfartkredsen.radikale.dk

Morsø
Formand: Kurt Thinggård
Kontakt: kurtthinggaard@gmail.com

Norddjurs
Formand: Jørn Juul Sørensen
Kontakt: brask.juul@stofanet.dk

Nordfyn
Formand: Mette Hjorth
Kontakt: mehj@nordfynskommune.dk

Nyborg
Formand: Stefan Ovesen Banke
Kontakt: stefan@bankegruppen.dk

Næstved
Formand: Lise Nielsen
Kontakt: lise.nielsen@city.dk
Web: naestved.radikale.dk

Odder
Formand: Niels Rasmus Kallin Jensen
Kontakt: kallin@privat.dk
Web: odder.radikale.dk

Odense
Formand: Thorkild K. Maarbjerg
Kontakt: odense@radikale.dk
Web: odense.radikale.dk

Odsherred
Formand: Anders Holst
Kontakt: anders@otcenter.dk
Web: odsherred.radikale.dk

Randers
Formand: Hans Toftdahl
Kontakt: h.toftdahl@dadlnet.dk

Rebild
Formand: Torsten Topbjerg
Kontakt: torsten@topbjerg.dk
Web: rebild.radikale.dk

Ringkøbing-Skjern
Formand: Thomas Sloth Christensen
Kontakt: sloth90@live.dk

Ringsted
Formand: Leo Hjorth
Kontakt: leo.hjorth@get2net.dk
Web: ringsted.radikale.dk

Roskilde
Formand: Kim Elmose
Kontakt: kim.elmose@gmail.com
Web: roskilde.radikale.dk

Rudersdal
Formand: Nikolaj Brasen
Kontakt: nikolajbrasen@gmail.com
Web: rudersdal.radikale.dk

Rødovre
Formand: Martin Møland Nielsen
Kontakt: martin.moeland.nielsen@gmail.com
Web: rodovre.radikale.dk

Samsø
Formand: Lasse Skov Ovesen
Kontakt: skov.ovesen@mail.dk

Silkeborg
Formand: Svend Erik Milsgaard
Kontakt: svemilsgaard@gmail.com
Web: silkeborg.radikale.dk

Skanderborg
Formand: Mie Bergmann
Kontakt: mie.bergmann@privat.dk
Web: skanderborg.radikale.dk

Skive
Formand: Solveig Stausholm-Jensen
Kontakt: solveig04@gmail.com

Slagelse
Formand: Poul Bek-Pedersen
Kontakt: bekpedersen@dlgmail.dk

Solrød
Formand: Henrik Gliese Pedersen
Kontakt: hgp@henrikgliese.dk
Web: grevesolrod.radikale.dk

Sorø
Formand: Kurt Løvlund Pedersem
Kontakt: vestped@gmail.com

Stevns
Formand: Bjarne Hendrichsen
Kontakt: bjarne.hendrichsen@mail.dk
Web: stevns.radikale.dk

Struer
Formand: Peter Vestergaard
Kontakt: kennelstarquality@gmail.com

Svendborg
Formand: Christian Leth
Kontakt: cleth1612@gmail.com
Web: svendborg.radikale.dk

Syddjurs
Formand: Jørn-Peder Larsen
Kontakt: jplarsen22@gmail.com

Sønderborg
Formand: Anders Dohn Sonne
Kontakt: andersds@msn.com
Web: sonderborg.radikale.dk

Thisted
Formand: Kurt Thinggård
Kontakt: kurtthinggaard@gmail.com

Tønder
Formand: Morten Gliemann
Kontakt: mgliemann@yahoo.dk
Web: toender.radikale.dk

Taarnby
Formand: Else Lykke Madsen
Kontakt: langhoigaard@private.dk
Web: taarnby.radikale.dk

Varde
Formand: John Bach Thygesen
Kontakt: medumgaard@gmail.com
Web: varde.radikale.dk

Vejen
Formand: Henrik Bertelsen
Kontakt: stavnsbjerg19@gmail.com
Web: vejen.radikale.dk

Vejle
Formand: Jens Ove Holmegaard Hansen
Kontakt: holmegaard20@gmail.com
Web: vejle.radikale.dk

Vesthimmerlands
Formand: Karsten Kjærgaard
Kontakt: kkj@nst.dk

Viborg
Formand: Ole Birch
Kontakt: olb@viborg.dk

Vordingborg
Formand: Vibeke Grønbæk
Kontakt: vigr@mail.dk

Ærø
Formand: Leif Werborg
Kontakt: lw@pertouenergi.dk

Aabenraa
Formand: Chris Thorne Sørensen
Kontakt: chri016v@gmail.com

Aalborg
Formand: Keld Kollerup Kvist
Kontakt: keld.kvist@gmail.com
Web: aalborg.radikale.dk

Aarhus
Formand: Klaus Bach Jacobsen
Kontakt: klaus@radikaleaarhus.dk
Web: www.radikaleaarhus.dk

Regioner:

Sjælland
Formand: Jesper Betak Lund
Kontakt: jesper.betaklund@gmail.com
Web: sjaelland.radikale.dk

Nordjylland
Formand: Michael Portefee Pedersen Lex
Kontakt: milesopgaver@gmail.com
Web: nordjyske.radikale.dk

Midtjylland
Formand: Leif Haarbo Nielsen
Kontakt: leifhaarbo@nielsen.tdcadsl.dk

Syddanmark
Formand: Niels Uldall-Hansen
Kontakt: rv@boniel.dk
Web: syddanmark.radikale.dk

Hovedstaden
Formand: Søren Bald
Kontakt: bald1940@gmail.com
Web: regionhovedstaden.radikale.dk

Storkredse:

Bornholms Storkreds
Formand: Flemming West
Kontakt: westflemming@yahoo.dk

Fyns Storkreds
Formand: Kristina Siig
Kontakt: kms@sam.sdu.dk

Københavns Omegns Storkreds
Formand: Tine Holst
Kontakt: tineholst@hotmail.com
Web: koebenhavnsomegnsstorkreds.radikale.dk

Københavns Storkreds
Formand: Bo Nissen Knudsen
Kontakt: bo@nissenknudsen.dk
Web: www.radikalehovedstaden.dk

Nordjyllands Storkreds
Formand: Michael Portefee Pedersen Lex
Kontakt: portefee.lex.rebild@gmail.com
Web: nordjyske.radikale.dk

Nordsjællands Storkreds
Formand: Leif Rasmussen
Kontakt: leras@mail.dk
Web: nordsjaelland.radikale.dk

Sjællands Storkreds
Formand: Jesper Betak Lund
Kontakt: jesper.betaklund@gmail.com

Sydjyllands Storkreds
Formand: Niels Kristian Refstrup
Kontakt: nkir7246@gmail.com
Web: sydjyllandsstorkreds.radikale.dk

Vestjyllands Storkreds
Formand: Christian Vrist Holm
Kontakt: chrvristholm@outlook.com

Østjyllands Storkreds
Formand: Leif Haarbo Nielsen
Kontakt: leifhaarbo@nielsen.tdcadsl.dk
Web: ostjylland.radikale.dk